Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Vücut Şekillendirme

Karın germe, liposuction (yağ alma) ve meme estetik ameliyatları en sık yaptığımız vücut şekillendirme ameliyatlarıdır. Hangi yaşta olursak olalım biçimli ve güzel bir vücut kadın, erkek hepimizin arzusudur. Genetik vücut yapısı çok önemli olmakla birlikte; hamilelik, yaşlanma süreci, kilo alıp-vermeler, beslenme ve spor alışkanlıkları vücudumuzun şeklini belirler.

Burada belirtilmesi gereken en önemli nokta liposuction ve karın germe ameliyatlarının kesinlikle zayıflama ameliyatları olmamasıdır. Güzel bir vücuda sahip olabilmek için ameliyat olsanız da olmasanız da düzenli spor, iyi beslenme ve düzgün yaşam şekliyle desteklenmediği takdirde mutlu olabilmeniz imkansızdır. Kliniğimize liposuction için başvuran hastalarımızın yarıya yakını ne yazık ki bu ameliyatı zayıflamak amacıyla istemektedir. Hastamızın kilosuna göre ayrıntılı muayene sonrasında, obezite sınırının üzerinde olan ve liposuction için henüz uygun olmayan hastalarımız, diyetisyen, dahiliye uzmanı, spor merkezi veya beslenme bozuklukları olması durumunda obezite cerrahisine yönlendirilmektedir. İdeal kiloya yaklaşma sonrasında Plastik Cerrahi Uzmanı olarak yapılması gerekli ameliyatlara (liposuction-karın,kol, bacak germe gibi) başlamak mümkün olmaktadır. Çünkü tüm vücutta bir ameliyatta Vaser liposuction yöntemi ile ortalama 7-9 litre yağ alabilmekteyiz. Ne yazık ki beslenme ve yaşam şeklini düzenlemeden yapılan liposuction ameliyatları sonrasında hasta kısa bir sürede bu kiloları geri alabilmektedir. Bu nedenle her zaman fazla kilosu olan hastalarımızda ilk amacımız ideale yakın kiloya ulaşılmasını sağlamaktır.

Vücut şekillendirme ameliyatları:

  • Liposuction (yağ alma)
  • Kalçaya yağ enjeksiyonu (BBL)
  • Karın germe
  • Protezsiz veya protezli meme dikleştirme
  • Kol germe
  • Bacak germe ameliyatlarıdır.

Bu ameliyatlar ayrıntılı muayene sonrası hastanın yaşı ve sağlık durumu göz önüne alınarak seanslara ayrılarak tamamlanır.