Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Liposuction – Yağ alma

Fazla kilolarınızı verdiğinizde veya doğum sonrasında, genetik vücut yapısıyla veya yaşla ilişkili olarak bazı bölgelerde yağlanma kaybolmaz. Karın, bel, kalça, basen, üst bacak, diz içi bölgesi özellikle yağlanmaya müsait olan ve en son erimeye başlayan bölgelerdir.

Liposuction, kontur düzeltme ameliyatıdır, yağ alırken aynı zamanda vücudun hatları şekillendirilir. Küçük bir alandan az miktarda yağ aspire edilmeyecekse genel anestezi altında uygulamak hem hasta hem de hekim için çok daha konforludur.

Son yıllarda ultrasonik dalgalar kullanılarak yağı eritmemize yardımcı olan cihazları ameliyatlarda kullanmamız hem cildin sıkılaşmasını sağlamakta hem de daha güzel sonuç almamızı sağlamaktadır. Her alanda olduğu gibi liposuctionda da yeni teknolojik cihazlarla çok daha güzel sonuçlar almaktayız.

Aspire edeceğimiz yağ miktarına göre ameliyat süresi değişkenlik göstermektedir. Hastaların ameliyat sonrası 1 veya 2 gece hastanede kalması yeterlidir. Yatış süresi de alınan yağ miktarı ile ilişkilidir. Ameliyattan 4-6 saat sonra hastamız hemen mobilize edilmektedir, yine ağızdan sıvı alımı oldukça önemlidir ve ameliyat sonrası sıvı alımı da benzer sürelerde başlanarak hastanın su alımına başlanmaktadır. Özel medikal korseleri 30-45 gün arasında kullanarak 7 ile 10 gün arasında normal günlük yaşantıya dönülebilir.

Fazla miktarda yap aspire edildiğinde ve yüzeyel yağlar da alındığında 3-5 gün aralığında ameliyat bölgesine dren (sıvıyı boşaltan küçük hortumlar) konulması ödemin çabuk geçmesi ve iyileşmenin hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Operasyondan 5 gün sonrasında gün aşırı 1’er saat lenf masajı yine iyileşmeyi hızlandırması açısından çok kıymetlidir.