Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Mesolifting Uygulaması

Medikal estetik ürünlere her gün yenileri eklenmektedir. Bunlar içerisinde en güvenilir olanları sizler için seçmekteyiz. Mesolifting kelime anlamı “cilt germe”’dir. Yüz gençleştirmede en doğal ve pratik yöntemlerden biridir. Amacımız cildin kaybettiği sıkılığın ve canlılığın geri kazandırılması, böylece lifting etkisi yaratılmasıdır. Bu amaçla kullanılan günlük krem, serum gibi yüze sürülen ürünler, cilt tabakalarına yeterli miktarda ulaşamaz. Mesolifting ile cildin ihtiyacı olan takviyeleri doğrudan istenilen bölgeye ve derinliğe gerektiği miktarda verebilmekteyiz. Mesolift yöntemiyle, yüz, boyun, dekolte ve el sırtlarında oluşan yaşlanma etkilerinin giderilmesinin yanı sıra sigara gibi zararlı maddelerden zarar gören cildin yeniden yapılanması sağlanmaktadır.

Ayrıca ciltte yaşlanma etkileri henüz başlamadan, kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli mesolift uygulaması cildin olduğundan daha genç, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Mesolifting hangi bölgelere uygulanır?

Yanaklara, alın, göz kenarları, ağız etrafı, çene bölgeleri başta olmak üzere tüm yüze yapılabilir. Ayrıca gıdı bölgesi, boyun, dekolte, el sırtı ve elastikiyeti kaybetmiş tüm bacak ve karın bölgesine uygulanabilir. Mesolifting uygulaması lokal anestezi etkili krem uygulamasından sonra deri içi veya altına enjekte edilerek uygulanır. Hastanın yaşına ve cilt deformasyonuna göre seans sayısı ve aralıkları belirlenir. 10-15 gün ara ile 2 veya 3 seans ile başlayıp sonra ayda bir olacak şekilde 6 seansa tamamlanabildiği gibi, doğrudan 1-2 ayda bir tek seans olarak da uygulanabilir.