Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Alt Göz Kapağı Estetiği

Alt göz kapağı estetiklerini ameliyatla yapılan ve medikal estetik işlemler olarak ikiye ayırabiliriz.

 

Medikal Estetik İşlemler

Işık dolgusu: Alt göz kapağında çukurluk, morluk ve yorgun görüntü için çok sık uyguladığımız bir işlemdir. Hyalüronik asit ve mezoterapi solüsyonları içeren dolgu maddeleridir. Lokal anestezi için krem uygulaması sonrasında 10-15 dakika içinde yapılabilen bir işlemdir. Göz altı cildi çok hassas olduğu için 15 gün ile 30 gün aralıklarla 3 seansta işlemi yapmak sonuç açısından daha başarılı olmaktadır.

Göz altı lipolitik ürünler: Göz altınızda cilt sarkması yok, sadece yağ fıtıklaşmaları var ise göz altı için özel hazırlanmış lipolitik ürünler lokal anestezi kremi uygulanması sonrasında 2 veya 3 seansta uygulanabilir. Uygulama sonrası sonuçlar oldukça başarılıdır.

Göz çevresi serumları: Göz çevresi serumları, göz çevresinin hassas cildinin kalitesini arttırmak için 2 veya 3 seans halinde uygulanabilir. Hyalüronik asit mesoterapi ürünleri içeren sadece göz çevresi için hazırlanmış özel ürünler intradermal (cilt içine) direkt olarak uygulanmaktadır.

 

Cerrahi Yöntemler

Alt göz kapağı ameliyatı yapılacak işleme göre lokal veya genel anestezi altında uygulanabilir. Transkonjonktival olarak fıtıklaşan yağ dokusu alınır. Cilt fazlalığı alt göz kapağı kirpiklerin 1 mm altından kesi yapılarak uygulanan bir operasyondur. Eriyebilen dikişler kullanılmaktadır. Şişlik ve morluklar 7-10 gün arasında geçmektedir. Operasyondan 1 ay sonra kaz ayağı çizgilerine yapılan botoksla ameliyat daha güzel hale getirilir.